Bielsko-Biała przyjmie rodzinę z Afganistanu?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 25.08.2021 16:16,
Prezydent miasta zapowiedział konsultacje.
Bielsko-Biała przyjmie rodzinę z Afganistanu?

Szerokie konsultacje m.in. z przedstawicielami organizacji pozarządowych w celu uzyskania opinii na temat ewentualnego zaproszenia do Bielska-Białej przynajmniej jednej afgańskiej rodziny prowadzi prezydent miasta Jarosław Klimaszewski. Wszystko dzieje się w związku z sytuacją w Afganistanie, gdzie po przejęciu władzy przez talibów tysiące osób próbuje lub uciekło z kraju.

- Sprawa jest tym bardziej istotna, że bielscy żołnierze przebywali na misji w Afganistanie. Korzystali wtedy z pomocy miejscowej ludności. Jest więc dobra okazja, by teraz za tę pomoc się odwdzięczyć – zaznacza prezydent.

Pomoc w opiece nad Afgańczykami, którzy ewentualnie trafiliby do Bielska-Białej zadeklarował już Ośrodek Integracji Cudzoziemców MyBB prowadzony przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

Przypomnijmy, że we wtorek apel w tej sprawie skierowało kilku bielskich radnych: Bielscy radni apelują do prezydenta o przyjęcia rodziny z Afganistanu

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy