Bielsko: ul. Józefa Rymera zmienia nazwę na ul. Dywizji Kościuszkowskiej!

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 20.12.2019 14:00, ap

Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił skargę kasacyjną Miasta Bielska-Białej i uchylił zaskarżony wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Bielsko: ul. Józefa Rymera zmienia nazwę na ul. Dywizji Kościuszkowskiej!

Bielska ulica traci nazwę „Józefa Rymera”, a zyskuje ponownie nazwę „Dywizji Kościuszkowskiej”.

- Prezydent Miasta Bielska-Białej informuje, że Naczelny Sąd Administracyjny (wyrok sygnatura akt II OSK 3328/19 z dnia 5 grudnia 2019 r.), uwzględnił skargę kasacyjną Miasta Bielska-Białej i uchylił zaskarżony wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 10 czerwca 2019 r. (sygnatura akt III SA/GI 420/19) oraz poprzedzające ten wyrok zarządzenie zastępcze Wojewody Śląskiego z dnia 23 marca 2018 r. nr NPII.4131.4.51.2018 w przedmiocie zmiany nazwy ulicy Dywizji Kościuszkowskiej na ulicę Józefa Rymera - czytamy komunikacie bielskiego magistratu.

To skutkuje wprowadzeniem zmian w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podziału Terytorialnego Kraju TERYT - prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny, którego systemem składowym jest m.in. identyfikacja adresowa ulic, nieruchomości i budynków.

W związku z tą zmianą dokonana zostanie aktualizacja nazwy ulicy w rejestrze PESEL oraz w prowadzonym przez Prezydenta Miasta rejestrze mieszkańców zgodnie z jej nową nazwą, w stosunku do osób, które posiadają adres zameldowania przy wyżej wskazanej ulicy, a także zostaną wprowadzenie zmiany w ewidencji miejscowości, ulic i adresów oraz ewidencji gruntów i budynków.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama