Budowa spalarni odpadów w Bielsku? Radni przyjęli uchwałę

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 29.01.2020 10:00, ap, foto: archiwum
Podczas wczorajszej sesji radni przyjęli uchwałę intencyjną dotyczącą budowy instalacji termicznego przekształcania odpadów na terenie Bielska-Białej.
Budowa spalarni odpadów w Bielsku? Radni przyjęli uchwałę
We wtorek (28.01) w bielskim magistracie odbyła się sesja Rady Miasta.Jeden z punktów obrad dotyczył budowy instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Bielsku-Białej. Omówione zostały wady, zalety, koszty i możliwości potencjalnej spalarni. Nie wskazano jednak miejsca, gdzie inwestycja miałaby powstać. Na przygotowanie całego planu przedsięwzięcia prezydent Jarosław Klimaszewski daje sobie rok czasu.

Po długiej dyskusji radni przystąpili do głosowania.

Głosami 17 radnych (z klubów: Niezależni B.B, Wspólnie dla Bielska-Białej i jeden radny z PiS) uchwała intencyjna została przyjęta. Przeciw była jedna osoba (PiS). A 5 samorządowców (PiS) wstrzymało się od głosowania.

Klub Niezależni B.B chce rozpoczęcia publicznej dyskusji na temat budowy instalacji.

- Traktujemy uchwałę jako początek analiz i konsultacji, które pozwolą nam uzyskać odpowiedzi na wiele pytań, dotyczących ekonomicznego i ekologicznego sensu takiego przedsięwzięcia. Uważamy, że w tak ważnej i kontrowersyjnej sprawie ostateczna decyzja powinna być podjęta przez mieszkańców miasta; po zakończeniu analiz i konsultacji Niezależni.BB zgłoszą projekt odpowiedniej uchwały ws. referendum lokalnego - powiedziała Małgorzata Zarębska, przewodnicząca klubu Niezależni B.B.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy