Burmistrz Żywca dotrzymał słowa. Powiadomił prokuraturę

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 21.10.2019 11:47, ap
Wracamy do tematu ankiety dotyczącej spalarni śmieci w mieście. Burmistrz Antoni Szlagor złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Żywcu o możliwości popełnienia przestępstwa.
Burmistrz Żywca dotrzymał słowa. Powiadomił prokuraturę
Jakiś czas temu informowaliśmy Was o gęstniejącej atmosferze w Żywcu. Wszystko za sprawą ankiety, która pojawiła się w Internecie dotycząca budowy spalarni. >>> W Żywcu powstanie spalarnia śmieci? Rośnie napięcie na linii starosta-burmistrz<<<.

Kontrowersje wzbudzają pytania zawarte są w ankiecie („ Czy wiesz, że Burmistrz Miasta promuje budowę spalarni śmieci na terenie miasta Żywca?" i „ Czy uważasz, że Burmistrz nie rezygnując z budowy spalarni, powinien zostać odwołany?") oraz fakt, że ankieta opublikowana została na oficjalnej stronie Starostwa Żywieckiego.Oburzony burmistrz Żywca zapowiadał, że nie pozostawi tak tej sprawy i podejmie kroki prawne. Tak też się właśnie stało.

- Przez ostatnie tygodnie trwała kampania pomówień i nieprawd, głównie pod moim adresem. Przekręcano moje słowa, przypisywano mi zdania, których nigdy nie wypowiedziałem, fałszywie oskarżano. Na początku tego tygodnia zapowiedziałem, że będę sprawiedliwości dochodził na drodze sądowej. Pierwszym z podjętych przeze mnie kroków jest zawiadomienie Prokuratury Rejonowej w Żywcu o możliwości popełnienia przestępstwa. Niezależne organy Państwa, jakimi są prokuratura i niezawisłe sądy ocenią, kto mówił prawdę, a kto kłamał. Ja tej konfrontacji się nie boję - napisał na Facebooku Antoni Szlagor.

Osobami, które według burmistrza popełniły przestępstwo, są autorzy pisma nadesłanego do żywieckiego magistratu (żądający podjęcia określonych działań w zakreślonym terminie) oraz przedstawiciele Starostwa Żywieckiego, którzy opublikowali ankietę na stronie internetowej.

Do prokuratury wpłynęły poniższe dokumenty:

Czy Waszym zdaniem burmistrz Żywca ma rację?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy