Był czas na wyróżnienia, ale głównie na dobrą zabawę

Region, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.08.2019 10:44, PAN
Był czas na wyróżnienia, ale głównie na dobrą zabawę

Na Błoniach Amfiteatru Pod Grojcem w Żywcu odbyły się Dni Powiatu Żywieckiego. Rozpoczął je mecz piłkarski drużyn samorządowych oraz kiermasz Miodów Tradycyjnych Ziemi Żywieckiej.

Przewodniczący Rady Powiatu w Żywcu wraz ze Starostą Żywieckim wręczyli statuetkę „Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego”. Ten prestiżowy tytuł nadawany jest przez Radę Powiatu w Żywcu w dowód uznania, wdzięczności i uhonorowania osiągnięć i zasług dla Powiatu Żywieckiego. W tym roku tytuł otrzymał Stanisław Kępka – twórca pierwszej sekcji biathlonu na Podbeskidziu, Szkoły Mistrzostwa Sportowego w biathlonie, kierownik wyszkolenia Polskiego Związku Biathlonu, wybitny szkoleniowiec, którego podopieczni zdobywali medale na Mistrzostwach Polski, Europy, Świata i Igrzyskach Olimpijskich.

Jak co roku jednym z głównych punktów imprezy był Przegląd Potraw Regionalnych pn. Próbowacka Jodła Beskidzkiego. W Przeglądzie wzięło udział 14 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Żywieckiego. Jury oceniało potrawy pod względem zgodności z tradycją kulinarną regionu, walorów smakowych oraz możliwości zastosowania ich we współczesnym jadłospisie. Potrawy oceniane były w następujących kategoriach: zupy, potrawy mięsne, napoje i nalewki, ciasta, potrawy na bazie miodu, pozostałe potrawy. Każde z Kół biorących udział w Przeglądzie otrzymało pamiątkowy dyplom oraz nagrodę finansową.

Ponadto na scenie plenerowej Amfiteatru swoje talenty zaprezentowali: Zespół Regionalny „Grojcowianie”, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lipowianie”, Chór Gospel God’sway z Łękawicy, Formacja EGO DANCE z Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, uczestnicy Powiatowych Warsztatów Wokalnych oraz Kapela PoPieronie. W tym roku gwiazdą wieczoru był Zespół „The Postman”, który zgromadził tłumy dobrze bawiącej się publiczności.

Podczas Dni Powiatu Żywieckiego przewidziano również wiele bezpłatnych atrakcji skierowanych do rodzin z dziećmi takich jak: „dmuchańce”, zjeżdżalnie, mobilny figloraj, animacje dla dzieci, paintball, przejażdżki konne i wioskę rycerską. Najmłodsi mieli okazję skorzystać z mobilnego miasteczka zabaw zorganizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama