Były senator został nowym wicestarostą powiatu bielskiego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 25.06.2021 10:31,
Były senator Andrzej Kamiński nowym wicestarostą bielskim. Został wybrany w tajnym głosowaniu podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu. Za jego kandydaturą głosowało 21 radnych, 7 było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Były senator został nowym wicestarostą powiatu bielskiego

Andrzej Kamiński zastąpi zmarłego pod koniec marca br. wicestarostę Grzegorza Szetyńskiego, wybranego do Rady Powiatu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jak wyjaśnił starosta Andrzej Płonka, w związku z tym propozycja kandydata wpłynęła na piśmie od klub radnych PiS. Przedstawiając Andrzeja Kamińskiego starosta podkreślił, że jest on mieszkańcem powiatu bielskiego, a ponad 20 lat temu budował zręby powiatu. Andrzej Kamiński był bowiem radnym powiatu bielskiego I i II kadencji.

-To czas, kiedy zostały nam przekazane szpitale oraz szkoły. Jako nauczyciel oraz potem dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach dobrze zna te zagadnienia- mówił starosta bielski. Andrzej Płonka dodał, że nie bez znaczenia jest doświadczenie kandydata pracy w Sejmiku Województwa Śląskiego oraz w Senacie. -Zna mechanizmy przyznawania samorządom środków zewnętrznych, co powinno być dla nas wsparciem- mówił starosta Płonka.

- Z panem śp. Grzegorzem znaliśmy się bardzo dobrze- był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, był też zaangażowany w działania Akcji Katolickiej u siebie w Kozach, stąd mieliśmy okazję często się spotykać. Wielki żal, że tak szybko od nas odszedł. Z drugiej strony jest to dla mnie duże wyzwanie, bo przejmuję działkę którą on zajmował się od tylu lat. Będzie trudno sprostać, ale będę się starał - mówił po sesji wicestarosta Andrzej Kamiński. Wicestarosta sprawuje nadzór nad wydziałami: budownictwa, gospodarki mieniem, Powiatowym Centrum Pomocy Społecznej i jednostkami organizacyjnymi powiatu zajmującymi się pomocą społeczną.

Andrzej Kamiński ma 62 lata i jest mieszkańcem Dankowic. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przez wiele lat nauczyciel i samorządowiec. Był radnym powiatu bielskiego I i II kadencji, a następnie radnym Sejmiku Województwa Śląskiego przez 3 kadencje, a potem od 2015 r. senatorem. Jest członkiem PiS.

Nowy wicestarosta działa społecznie. Jest prezesem Akcji Katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej oraz członkiem rad społecznych szpitali w regionie.

Podczas czwartkowej sesji Rada Powiatu jednogłośnie udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania za 2020 r. Radni byli także jednomyślni podczas głosowania nad sprawozdaniem finansowym z wykonania budżetu powiatu za poprzedni rok. Na koniec jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium za 2020 rok.

źródło: M. Fritz / Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy