Cena za śmieci w górę o prawie 100%! Radni podjęli uchwałę

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 19.11.2019 14:32, ap
Prawie dwa razy więcej zapłacą mieszkańcy za wywóz śmieci od przyszłego roku. Rada Miasta Bielska-Białej przyjęła uchwałę w tej sprawie. Wzrośnie też podatek od nieruchomości.
Cena za śmieci w górę o prawie 100%! Radni podjęli uchwałę
Śmieci drogie jak nigdy

- Nikt nie lubi podwyżek, ale tutaj nie mamy wyjścia. Rozumiem radnych głosujących przeciw, ale ci, którzy zagłosują za, nie mogą czuć się winni, bo te czynniki są poza samorządem- powiedział przed głosowaniem Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.


A zatem od 1 stycznia mieszkańcy za odbiór śmieci zapłacą prawie dwa razy więcej. Stawki wzrosną z 14 do 26 zł w przypadku odpadów selektywnych i z 30 do 52 zł za odpady zmieszane.

Za przyjęciem nowych stawek głosowało 16 radnych (z klubów Niezależni.BB i Wspólnie dla Bielska-Białej). Przeciwko było 7 radnych z klubu PIS. Nikt się nie wstrzymał.

Wzrośnie także podatek od nieruchomości

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta (19.11) samorządowcy przyjęli także uchwałę dotyczącą podwyżek podatku od nieruchomości. Podatek ten nie był zmieniany od 5 lat.

Głosowanie poprzedziła dyskusja, czy wzrost podatku dla przedsiębiorców nie spowoduje przenoszenia firm do gmin ościennych.

Od nowego roku podatek za m² wzrośnie z 22,66 zł do 23,90 zł.

Kalkuluje się, że wpływ z podatku wyniesie ok. 8 mln zł. Pieniądze te zostaną zagospodarowane m. in. na podwyżki dla pracowników MZK.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy