Chwila radości w trudnych czasach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 07.10.2020 21:16, PAN
W Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach odbyła się gala wręczenia nagród artystycznych Marszałka Województwa Śląskiego "Złote Maski".
Chwila radości w trudnych czasach
Pandemia to czas niezwykle trudny dla artystów. Oni więdną bez publiczności, bo choć pensje przychodzą w teatrach na czas, to rzadziej wybieramy się na spektakle,
a w czasie lokautu w ogóle nie było to możliwe. Wręczający nagrody marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski zaznaczał, że na 20202 rok na kulturę przeznaczone zostały rekordowe 214 miliony złotych.

Szczególnie w tym trudnym roku chcemy wspierać instytucje kultury i artystów. Opieka otaczamy 18 instytucji. Warto podkreślić, że w tym roku objęliśmy współprowadzenie Muzeum Powstań Śląskich. Tworzymy nową instytucję kultury, czyli Panteon Górnośląski. To kierunek, który będziemy kontynuować – podkreśla Jakub Chełstowski.

Złote Maski przyznano w dziesięciu kategoriach. Jadwiga Grygierczyk za role: Chochoła, Widma, Stańczyka, Hetmana, Rycerza Czarnego, Upiora, Wernyhory w spektaklu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w adaptacji i reżyserii Igora Gorzkowskiego w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej triumfowała w kategorii za rolę drugoplanową, natomiast nagrodę specjalna otrzymał Karol Nepelski za muzykę do spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii i adaptacji Małgorzaty Warsickiej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy