Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę? Burmistrz żąda przeprosin

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 01.07.2020 08:32, red
Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz oburzona sytuacją, jaka miała miejsca na partyjnym wiecu PiS.
Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę? Burmistrz żąda przeprosin

W ubiegły piątek w czasie wiecu przedwyborczego prezydenta Andrzeja Dudy w Skoczowie wójt Istebnej Łucja Michałek trzymała plakietkę z napisem “Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę”. To oburzyła władze Cieszyna, w którym Andrzej Duda przegrał w minioną niedzielę - zajął drugie miejsce, a pierwszy był Rafał Trzaskowski.

Zobaczcie oświadczenie burmistrz Cieszyna w tej sprawie:

Wybory Prezydenta RP to ważne wydarzenie w życiu społecznym, przywilej i jednocześnie obowiązek wynikający z demokracji. Nie ma zgody na propagandowe sugerowanie, że mieszkańcy Cieszyna jednogłośnie wybierają konkretnego kandydata. Potwierdzają to także oficjalne wyniki I tury wyborów (Rafał Trzaskowski 35,15%, Andrzej Duda 31,78%, Szymon Hołownia 20,54%, Krzysztof Bosak 6,78%, Robert Biedroń 2,89%, Władysław Kosiniak-Kamysz 1,98% i inni kandydaci, którzy nie przekroczyli progu 1%). Cieszyn swoją tożsamość od dawna buduje na tolerancji i stwarza przestrzeń do współżycia ludzi o różnym światopoglądzie. Jesteśmy z tego dumni. Reprezentowanie mieszkańców Cieszyna to mój obowiązek i zarazem przywilej jako burmistrza tego miasta wybranego w demokratycznych wyborach.

Wydarzenie ze Skoczowa traktuję jako incydent, nieprzemyślany i bardzo niefortunny. Głębszą ocenę pozostawiam mieszkańcom zarówno Cieszyna jak i Gminy Istebna.

Jako burmistrz oczekuję od pani wójt przeprosin mieszkańców Cieszyna, a także deklaracji, że ta sytuacja się w przyszłości nie powtórzy.

Burmistrz Miasta Cieszyna

Gabriela Staszkiewicz

foto: facebook.com/StaszkiewiczGabriela/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy