Czyste powietrze za 11 lat?

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 22.07.2019 18:15, PAN
Czyste powietrze za 11 lat?

Od 22 do 27 lipca na terenie miasta Żywca będzie przeprowadzony audyt energetyczny, który realizowany jest przez Krajową Agencję Poszanowania Energii na zlecenie Forum Energii w ramach zadania „Antysmogowa mapa drogowa dla miasta dla miasta Żywca. Czyste powietrze poprzez czyste ciepło do 2030 roku”.

Audyt będzie przeprowadzony przedstawicieli Krajowej Agencji Poszanowania Energii, legitymujących się stosownymi identyfikatorami. - W związku z tym zwracam się do wszystkich osób i instytucji z prośbą o wszelką pomoc niezbędną do realizacji zadania, dzięki któremu uda się zdiagnozować problemy istotne dla ograniczenia niskiej emisji, a także likwidacji smogu - informuje burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Żywiec, choć położony w malowniczym terenie i okolony jeziorem, jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Faktem jest, że leży w niecce, co podobnie jak w przypadku Krakowa utrudnia naturalną wentylację. Największy problem sprawiają sobie sami mieszkańcy, których nie stać na wymianę pieców i nabywają paliwo tanie, ale jednocześnie najbardziej trujące. Miasto dało sobie 11 lat, by zlikwidować te niedociągnięcia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy