Dostojne jubileusze. Pani Marianna świętowała 104. urodziny, a pani Liliana ma już 100 lat

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 07.06.2019 10:10,
Dostojne jubileusze. Pani Marianna świętowała 104. urodziny, a pani Liliana ma już 100 lat

Marianna Graca [zdjęcie powyżej] zamieszkująca Dom Pomocy Społecznej dla Osób Starszych przy ul. Żywieckiej obchodziła 104 urodziny. Z tej okazji 6 czerwca w ośrodku przygotowano specjalną uroczystość, podczas której Janusz Okrzesik, przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej i Danuta Brejdak, dyrektor Biura Rady Miejskiej złożyli jubilatce życzenia w imieniu samorządu naszego miasta.

Pani Marianna Graca urodziła się 3 czerwca 1915 roku w Rychwałdzie. Była upragnionym dzieckiem swoich rodziców. Razem z nimi pracowała w gospodarstwie rolnym. Po śmierci rodziców przeniosła się z mężem do Bielska. Pracowała w Lenko oraz Fabryce Krówek. Nie miała dzieci, dlatego po śmierci męża we wrześniu 2011 r. przeprowadziła się do Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych. Pani Marianna jest osobą pogodną, radosną i z poczuciem humoru.

6 czerwca br. do grona stulatek dołączyła także Liliana Rother [zdjęcie poniżej]. Z tej okazji z jubilatką także spotkali się Janusz Okrzesik i Danuta Brejdak, składając pani Lilianie najserdeczniejsze życzenia.

Pani Liliana Rother urodziła się w Nowym Sączu. Mając zaledwie rok straciła rodziców. Wychowywało ją wujostwo oraz siostry Boromeuszki. Mieszkała w Warszawie, tam ukończyła farmacją i wyszła za mąż. Po wojnie razem z mężem przyjechali do Bielska-Białej. Pracowała w przemyśle włókienniczym. Jest bardzo pogodną osobą. - Lubię politykę i czytać. Kiedyś były to głównie książki, a teraz wolę prasę - dodaje stulatka.

źródło: UM Bielsko-BiałaZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy