Dzieci z chorobami skóry mają gdzie się leczyć

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 22.08.2019 08:30, PAN
Dzieci z chorobami skóry mają gdzie się leczyć
W Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu otwarto Oddział Dermatologii dla dzieci. Koszt inwestycji wyniósł 1,2 mln złotych (przebudowa pomieszczeń i doposażenie w sprzęt).

- Utworzenie tego oddziału pozwala nam rozszerzyć ofertę diagnostyczną, leczniczą i daje szanse dalszego rozwoju. Trafiają do nas pacjenci z różnymi schorzeniami i chcemy dać im możliwość konsultacji u specjalistów z wielu dziedzin. Problemy skórne u dzieci są bowiem często powiązane z innymi chorobami – tłumaczy prezes Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, Andrzej Siwiec.

Oddział jest jedyną komórką organizacyjną o takim profilu w województwie śląskim oraz jednym z czterech szpitalnych oddziałów dermatologicznych dla dzieci w Polsce (po Warszawie, Łodzi i Lublinie). W oddziale hospitalizowani będą pacjenci do 18 roku życia w zakresie diagnostyki i leczenia chorób skóry o podłożu alergicznym, autoimmunologicznym i infekcyjnym (m.in. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik, bielactwo).

Warto przypomnieć, że Oddział Dermatologii dla Dzieci został przeniesiony do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu z Katowickiego Centrum Onkologii w maju 2019 roku

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy