Jak urlop, to tylko na Śląsku

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 04.07.2020 09:35, PAN
Sytuacja pandemiczna w Europie sprawiał, że w te wakacje częściej podróżować i odpoczywać będziemy w Polsce. Dlaczego więc nie na Śląsku?
Jak urlop, to tylko na Śląsku
Śląsk przeciętnemu polakami kojarzy z kopalniami węgla, zatłoczonymi ulicami tamtejszych aglomeracji i upiornym przemysłem ciężkim. Umówmy się, to nie jest wymarzone miejsca na wypoczynek. Okazuje się, że to stereotyp.


Województwo śląskie w 70 procentach składa się z terenów zielonych, w czym główna zasługa powiatów żywieckiego i bielskiego. Dlatego Województwo Śląskie zachęca, by przyjechać i zobaczyć jak tu się zmieniło.

Wśród bohaterów kampanii „Wybieram Śląskie” znaleźli się: Bracia Golec, Adam Małysz, Tomasz Rożek, Witold Bańka, Justyna Święty Ersetic, Remigiusz Rączka, zespół Carrantouhill, Krzysztof Wielicki, Beskidzka i Jurajska grupa GOPR oraz Ojcowie Paulini z Jasnej Góry. Celem kampanii jest pokazanie bogactwa kulturowego, przyrodniczego i turystycznego województwa śląskiego i zachęcenie do spędzenia tegorocznego urlopu w naszym regionie.

Kampania jest częścią „Śląskiego pakietu dla turystyki”, który ma wesprzeć branżę turystyczną w regionie. Wartość projektu to 3,5 mln zł. Pakiet zakłada nie tylko wsparcie finansowe, ale i promocję obiektów oraz atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Celem jest przyciągnięcie turystów, odbudowanie rynku turystycznego i pokazanie, że Śląskie jest bezpieczne, atrakcyjne i urozmaicone geograficznie i kulturowo.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy