Jarosław Kaczyński na konwencji w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 05.10.2019 20:30, red
- Sondaże, nawet najlepsze, nie wygrywają wyborów. Wszyscy do urn! - tak Jarosław Kaczyński mobilizował w Bielsku-Białej swoich sympatyków.
Jarosław Kaczyński na konwencji w Bielsku-Białej

Już 13 października odbędą się wybory do Sejmu o Senatu. Prawo i Sprawiedliwość, mimo prowadzenia w sondażach, nie próżnuje. Co kilka dni odbywają się regionalne konwencje z udziałem czołowych polityków tej partii: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego czy premiera Mateusza Morawieckiego.

W sobotę (5.10) wieczorem prezes PiS zawitał do Bielska-Białej, gdzie dla działaczy tej partii wygłosił przemówienie. Przyjechał z prawie godzinnym opóźnieniem.

Spotkanie było było zamknięte dla szerszej publiczności. W auli Akademii Techniczno-Humanistycznej zasiadły tylko osoby, które wcześniej zapisały się na specjalną listę.

Zobaczcie co powiedziałPrzemówienie J. Kaczyńskiego przebiegało według utrwalonego już scenariusza: prezes pochwalił się sukcesami rządu, postraszył opozycją i LGBT i przedstawił program partii jako antidotum na te zagrożenia. Na końcu mobilizował obecnych do pracy do ostatniej chwili przed ciszą wyborczej na rzecz wygranej PiS.

Jarosław Kaczyński powiedział, ze przez minione 4 lata PiS zyskało wiarygodność.

- Zyskaliśmy coś co jest w polityce bezcenne - wiarygodność. Nie wprowadzamy społeczeństwa w błąd i nie manipulujemy, tylko uczciwie rozmawiamy z Polakami. To jest coś nowego w Polskiej polityce - powiedział.


Dodał, że opozycja jest przewidywalna i pogroził, że jeśli opozycja dojdzie do władzy to możliwa jest utrata tych zdobyczy z których od 4 lat korzystają Polacy. Szef PIS przekonywał, że opozycja nie potrafi rządzić. - Oni opowiadają społeczeństwu kolejną bajkę, taką jak w 2007 roku - mówił Kaczyński. Jego zdaniem, jedynym programem przeciwników PiS jest odsunięcie PiS od władzy

- Polska musi pozostać wyspą wolności i tylko Prawo i Sprawiedliwość to gwarantuje - zapewniał Kaczyński.

Dodał, że ma świadomość że sympatycy PIS zdają sobie sprawę, że partia ma przewagę w sondażach, ale wyraził obawę, że część tych osób może uznać, że wybory są już wygrane i nie pójdą głosować. A sondaże nie nie wygrywają wyborów. - Sondaże nawet najlepsze nie wygrywają wyborów (...) Wszyscy do urn! - apelował J. Kaczyński do swoich zwolenników.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy