Jarosław Klimaszewski podsumował rok swojej prezydentury

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 27.11.2019 11:13, ap, foto: FB
Minął rok, odkąd Jarosław Klimaszewski został prezydentem Bielska-Białej. Włodarz miasta podsumował 12 miesięcy swojej pracy. Czy były to same sukcesy?
Jarosław Klimaszewski podsumował rok swojej prezydentury
26 października Jarosław Klimaszewski spotkał się w ratuszu z dziennikarzami. Włodarz podsumował rok swojej prezydentury w Bielsku-Bialej.Mieszkańcy zadowoleni z życia w mieście

Prezydent zaprezentował raport, dotyczący wyników ankiety wśród mieszkańców Bielska-Białej. Badanie przeprowadzone zostało na przełomie lipca i sierpnia. W ankiecie udział wzięło 500 pełnoletnich osób. Na pytanie „Czy jesteś zadowolony z warunków życia w Bielksu-Białej" aż 90,83% osób odpowiedziało „raczej zadowolony” lub „bardzo zadowolony”. Raczej niezadowolonych jest 3,14% mieszkańców a 0,38% osób wskazało, że są bardzo niezadowoloni.

Sukcesy prezydenta

Jarosław Klimaszewski szczegółowo omówił temat bielskich inwestycji.

Część z nich udało się już zrealizować, a niektóre prace jeszcze trwają. Są to m.in.: zakończenie budowy tzw. Nowohałcnowskiej, przebudowa skrzyżowania ul. Stojałowskiego, Broniewskiego i Wyzwolenia, przebudowa ul. Cieszyńskiej, Rozbudowa Bielskiego Centrum Kultury, przebudowa Międzyrzeckiej; stworzenie parkingów przy Rychlińskiego i Paderewskiego, rozbudowy Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego.

Porażki prezydenta

Ale ten rok to nie tylko same sukcesy. To z czego prezydent nie jest zadowolony i czego nie udało się zrealizować to np. wycofanie się z wyborczej obietnicy darmowej komunikacji miejskiej. Na razie z darmowych przejazdów korzystać mogą dzieci do 7 roku życia i seniorzy.

Część mieszkańców domaga się także skuteczniejszej walki ze smogiem. Inni natomiast chcą rozbudowy sieci rowerów miejskich.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy