Jest okazja się wykazać. Można zgłosić swoją kandydaturę

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 14.05.2019 14:20, red
Często mieszkańcy narzekają na choćby dziurawe drogi i chodniki. Jest okazja się wykazać.
Jest okazja się wykazać. Można zgłosić swoją kandydaturę
Wkrótce po raz drugi w Bielsku-Białej odbędą się powszechne wybory do Rad Osiedli. Głosowanie przeprowadzone zostanie dokładnie 16 czerwca – wtedy wybrani zostaną członkowie Rad.

Władze Bielska – Białej zachęcają wszystkich chętnych, spełniających kryteria do kandydowania w tych wyborach.

- Rady Osiedli mają wpływ na to co dzieje się w osiedlach, zajmują się inicjowaniem i wspieraniem działań budujących lokalne więzi między mieszkańcami, zgłaszają potrzeby remontowe i inwestycyjne. Dzięki różnym inicjatywom mieszkańcy danego osiedla mają szansę wzajemnie się poznawać i integrować oraz mają wpływ na inwestycje projektowane na terenie osiedla. Zadaniem Rad Osiedli jest aktywne uczestnictwo w życiu lokalnych wspólnot, a także tworzenie wzorcowych sąsiedzkich więzi oraz analiza potrzeb inwestycyjnych. Rady Osiedli działają na rzecz zbliżania do siebie mieszkańców jako członków wspólnoty osiedlowej i przemawiają w imieniu mieszkańców jednym głosem we wspólnych sprawach – informują bielskie władze.

Przyjmowanie i rejestracja zgłoszeń kandydatów na członków Rad Osiedli rozpoczyna się 7 maja 2019 roku i trwa do 17 maja 2019 roku do godz. 15.00.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy