Kolejne wsparcie dla szpitali

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 12.07.2020 09:52, PAN
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przeznaczył kolejne 46 milionów złotych dotacji dla szpitali w celu walki z koronawirusem.
Kolejne wsparcie dla szpitali

To środki pochodzące z Budżetu Państwa i z Unii Europejskiej w ramach przesunięć w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego.

- Dzięki tym projektom za kilka lat śląskie szpitale będą najlepiej wyposażone w Polsce. To inwestycja w życie i zdrowie naszych mieszkańców. Nowoczesny sprzęt, który trafił właśnie do szpitali pozwoli na skuteczniejszą diagnozę i walkę z pandemią, poprawi także komfort pracy służb medycznych, które są na pierwszej linii walki z koronawirusem – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Wsparcie otrzyma trzynaście placówek, w tym: Bielskie Pogotowie Ratunkowe otrzyma 435 tys. zł dofinansowania na doposażenie zespołów ratownictwa medycznego oraz transportu medycznego w środki i materiały niezbędne do realizacji świadczeń medycznych, w tym konieczność zakupu nowoczesnego ambulansu, a Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzyma 3 mln zł na przebudowę pomieszczeń oraz zakup wyposażenia laboratoryjnego, zakup aparatury medycznej oraz urządzeń do utrzymania czystości, dezynfekcji i sterylizacji

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy