Laptopy za 100 tysięcy złotych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 06.04.2020 15:12, PAN
Powiat Żywiecki złożył wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o sfinansowanie ze środków unijnych zakup 80 sztuk laptopów za łączna kwotę 100 tysięcy złotych, z przeznaczeniem dla uczniów szkół średnich prowadzonych przez Powiat Żywiecki, gdzie występuje duże zapotrzebowanie na tego rodzaju sprzęt.
Laptopy za 100 tysięcy złotych
Podczas zawieszenia zajęć w szkołach, sprzęt komputerowy jest niezbędny do przeprowadzania lekcji na odległość. Zakupiony przez Powiat Żywiecki sprzęt będzie przekazywany poprzez dyrektorów szkół w bezpłatne użyczenie uczniom wymagającym w pierwszej kolejności wsparcia technicznego – dotyczy to głównie uczniów klas maturalnych przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. O ostatecznej decyzji o przyznanej kwocie na sfinansowanie zakupu, a w konsekwencji o ilości zakupionych laptopów Starostwo poinformuje w późniejszych terminie.

Zakupiony sprzęt komputerowy wróci do szkół po zakończeniu zdalnych lekcji i będzie służył uczniom także po powrocie do normalnej nauki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy