Lepiej skomunikowani z Krakowem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 12.12.2020 14:04, PAN
Coraz więcej połączeń kolejowych między ośrodkami w województwie śląskim a Krakowem
Lepiej skomunikowani z Krakowem

Trasę Katowice - Kraków remontowano przez ładnych parę lat. To była konieczność, bo stosunkowo krótki odcinek pociągi osobowe pokonywały w prawie dwie godziny. Od niedawna Koleje Śląskie uruchomiły nowe połączenia ze stolicą Małopolski, do której pociągi docierają w 67 minut, ale zatrzymują się nie na wszystkich stacjach. Oczywiście wciąż kursują składy osobowe, które dowożą ludzi do pracy.

Od 13 grudnia, a więc od dnia, kiedy obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy przywrócono po wielu, wielu latach bezpośrednie połączenie z Żywca do Krakowa. Od kilku lat ze stolicy Małopolski można było dojechać do Żywca w każdy piątek i tak będzie nadal, natomiast do tej pory niedzielny kurs odbywał się jedynie z Żywca do Suchej Beskidzkiej, gdzie podróżni musieli długo czekać na połączenie do Krakowa.

Pierwszy kurs z Żywca do Krakowa ruszy w najbliższą niedzielę o godzinie 17.02. Połączenie takowe wymusiło niejako życie, ponieważ prywatni przewoźnicy w związku z pandemią ograniczają kursy. Podróżni docierający w piątek do Żywca z Krakowa będą mogli skomunikować się w kierunku do Katowic i Zwardonia, a ze Zwardonia do słowackiej Żiliny.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy