Liga Mistrzów zagości w Bielsku-Białej!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Sport, Wiadomości, 18.12.2019 19:02, PAN
Kuloodporni Bielsko-Biała, mistrzowie Polski w AMP futbolu, będą organizatorami finałowego turnieju Ligi Mistrzów EAFF 2020. Zawody odbędą się w dniach 22-24 maja 2020 na stadionach w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach. Główną areną będzie Stadion Miejski w Bielsku-Białej.
Liga Mistrzów zagości w Bielsku-Białej!
Kuloodporni Bielsko-Biała, mistrzowie Polski w AMP futbolu, będą organizatorami finałowego turnieju Ligi Mistrzów EAFF 2020. Zawody odbędą się w dniach 22-24 maja 2020 na stadionach w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach. Główną areną będzie Stadion Miejski w Bielsku-Białej. Współorganizatorem zmagań będzie TS Podbeskidzie.

Turniej to rozgrywki pomiędzy ośmioma drużynami, spośród których wyłonienie klubowego mistrza Europy potrwa trzy dni: 22-24 maja 2020 roku. - Środowisko skupione wokół Kuloodpornych stworzyło w Bielsku-Białej coś pięknego przy, tak naprawdę niewielkiej pomocy z zewnątrz. Myślę, że już czas, aby miasto włączyło się w to mocniej, tym bardziej, że ten projekt znakomicie łączy i promocję sportu i promocję miasta. Będzie to nowy etap w sportowej twarzy miasta. Liczymy na to, że ten piękny stadion ponownie będzie tym czynnikiem, który zadecyduje o przyznaniu nam dużej imprezy - powiedział prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Grzegorz Jania, dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapowiedział, że przygotowania obiektów nie będą odbiegały standardem od największych imprez organizowanych w mieście: - Już podczas mistrzostw świata do lat 20 Bielsko-Biała chwalone było jako miasto z najlepiej utrzymaną murawą na stadionie spośród wszystkich miast-organizatorów i gwarantuje, że taki stan zostanie zachowany również podczas turnieju ampfutbolu. Każdy zawodnik zawsze może liczyć, że stadion będzie przygotowany na 100 procent.

Co warto podkreślić - Polska jest dominatorem w tej odmianie futbolu (grają w nią mężczyźni po amputacjach lub z wrodzoną wadą jednej kończyny), w 2020 roku oprócz imprezy w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach będzie jeszcze jedno wydarzenie - mistrzostwa Europy, z całą pewnością z udziałem graczy Kuloodpronych w kadrze Polski! Tę imprezę organizować będzie Kraków.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama