Ma być coraz bardziej zdrowo

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 24.08.2019 12:45, PAN
Ma być coraz bardziej zdrowo

W Urzędzie Miejskim w Żywcu odbyła się konferencja poświęcona sprawie realizowanego w mieście audytu energetycznego w ramach projektu „Antysmogowa Mapa Drogowa. Żywiec bez smogu 2030”. Omówiono dotychczas podejmowane działania, jak również przedstawiciele Forum Energii opowiedzieli o dalszych działaniach, które mogą sprawić, że w Żywcu w ciągu 10 lat problem smogu zostanie rozwiązany.

W wyniku audytu wykonanego przez Krajową Agencję Poszanowania Energii zidentyfikowano rodzaje budynków w Żywcu, przeprowadzono rozmowy z mieszkańcami. Na tej podstawie stwierdzono, że 33% budynków jest nieocieplonych i w złym stanie technicznym.

Niewykorzystany jest potencjał sieci gazowniczych i ciepłowniczych, zaś mieszkańcy ogrzewają większość domów węglem, do czego zużywają 55 tys. ton tego paliwa. Żywczanie mają również niską świadomość jakie skutki niesie zanieczyszczenie powietrza. Projekt jest finansowany ze środków europejskich. Żywiec jako pierwsze miasto w Polsce zostało wybrane przez Forum Energii, w celu wykonania audytu energetycznego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy