Mają nowoczesną pracownię

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 13.06.2021 09:36, PAN

Zarząd Powiatu Żywieckiego podsumował zakończenie projektu „Modernizacja infrastruktury edukacyjnej wspierająca dostosowanie do lokalnego rynku pracy”. W Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu dokonano symbolicznego otwarcia Pracowni Diagnostyki Samochodowej.


Mają nowoczesną pracownię

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Rady i Zarządu Powiatu Żywieckiego, Komisji Edukacji, Wydziału Oświaty i Wychowania, Biura Rozwoju, Funduszy Zewnętrznych i Inwestycji, Dyrektorzy podległych szkół średnich oraz zaproszeni goście.

Proces tworzenia tej pracowni polegał miedzy innymi na wybudowaniu od podstaw obiektu i dostosowania go do potrzeb edukacyjnych profilu szkoły. Pracownia została wyposażona między innymi w nowoczesny sprzęt do diagnozowania silników samochodowych i elektroniki samochodowej; urządzenie do kontroli i regulacji zbieżności; urządzenie do kontroli czystości spalin w silnikach benzynowych i diesla oraz inne urządzenia służące np. do wywarzania kół czy wymiany opon.

Warto przypomnieć, że realizacja projektu objęła 7 szkół średnich prowadzonych przez Powiat Żywiecki poprzez modernizację 27 pracowni za kwotę prawie 5 milionów złotych. Dofinansowanie na ten uzyskano ze środków unijnych Województwa Śląskiego w ramach RPO WSL 2014-2020. W ramach tej kwoty Powiat Żywiecki doposażył także szkoły w nowoczesny sprzęt i urządzenia umożliwiające uczniom nabycie kompetencji i uprawnień niezbędnych do potrzeb obecnego rynku pracy.

W trakcie wydarzenia pożegnano odchodzącego na emeryturę Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu – Zbigniewa Czulaka na ręce którego między innymi Starosta Żywiecki Andrzej Kalata złożył serdeczne życzenia i podziękowania za wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz w/w placówki oświatowej.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama