Medale dla medyków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 15.07.2021 09:22, PAN
W Sali Sejmu Śląskiego odbyła się uroczystość wręczenia medykom z regionu „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego”

Medale dla medyków

Srebrne i złote odznaki wręczyli wyróżnionym marszałek Jakub Chełstowski, przewodniczący Sejmiku Jan Kawulok, a także przewodniczący „Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, Jacek Świerkocki.

- Trudne czasy kreują bohaterów. Dziękuję za waszą pracę, troskę o pacjentów i wielkie zaangażowanie. Wspieraliśmy szpitale w tym trudnym czasie, działając wspólnie w walce o zdrowie i życie mieszkańców. Jesteśmy wdzięczni za Państwa trud i odwagę, za nadzieję, którą wlaliście w serca pacjentów – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Województwo Śląskie przekazało na walkę z koronawirusem ponad 300 mln zł. To największe wsparcie w skali kraju. W regionie między szpitale podzielono ogółem 123 mln. Sejmik zdecydował się przekazać na służbę zdrowia dodatkowe 62 mln zł z budżetu. Pomoc w kwocie 11,3 mln zł otrzymały szpitale powiatowe. Śląskie, jako jeden z pierwszych regionów w Europie, uzyskało zgodę Komisji Europejskiej na przesunięcie środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na walkę z pandemią.

W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in.: Sabina Bigos-Jaworowska, Bożena Szkolny, Beata Januła, Anna Bajorska (Szpital Wojewódzki Bielsko-Biała), Bożena Capek, Anna Łukaszek, Danuta Sternal, Barbara Adamus-Sibik (Szpital Kolejowy Wilkowice-Bystra), Urszula Kuc, Tomasz Kachel, Grzegorz Kołodziej, Anna Ładoś-Krupa i Rafał Kraus (Centrum Pulmunologii i Torakochirurgii Bystra).


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama