Milion złotych na poprawę bezpieczeństwa

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 21.07.2021 11:13, PAN
Milion złotych trafi na poprawę bezpieczeństwa na 33 przejściach dla pieszych w województwie śląskim

Milion złotych na poprawę bezpieczeństwa

Umowy darowizny na rzecz Województwa Śląskiego, reprezentowanego przez marszałka Jakuba Chełstowskiego i wicemarszałka Wojciecha Kałużę, przekazali dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Bielska-Białej i Katowic. Modernizację przejść dla pieszych zrealizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- To ruch w stronę poprawy bezpieczeństwa na drogach, szczególnie na newralgicznych przejściach dla pieszych, z których korzystają dzieci i młodzież. Te pieniądze pochodzą z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. To nowy mechanizm finansowania, który może stać się inspiracją dla samorządów i sprawić, żeby tych tragicznych zdarzeń na przejściach dla pieszych było jak najmniej – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego zobowiązały się przekazać samorządowi województwa środki finansowe w formie darowizny, o łącznej wartości ponad 1 mln zł (WORD w Bielsku Białej – 200 tys. zł, WORD w Częstochowie – 200 tys. zł, WORD w Katowicach – 650 tys. zł). Środki zostaną przeznaczone na realizację programu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przez zapewnienie właściwej widoczności pieszego na przejściach dla pieszych i w bezpośrednim otoczeniu. Program realizowany będzie przy udziale Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, który wytypował 33 przejścia dla pieszych, które zostaną objęte modernizacją. Przejścia zostaną doświetlone i lepiej oznakowane, a realizacja zadania przewidziana jest na koniec 2021 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama