Musimy się tego nauczyć. Czy chcemy tego, czy nie

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 28.07.2019 12:00, PAN
Musimy się tego nauczyć. Czy chcemy tego, czy nie

Na Zachodzie jest to norma. Po konsumpcji napoju w puszce lub plastikowym PET bez trudu znajdziemy miejsce, do którego można wrzucić opakowanie, które następnie poddawane jest recyklingowi. To samo dotyczy opakowań szklanych, papierowych itp. W Polsce niby segregujemy śmieci, każdy zapewnia, że o tym wie, ale wystarczy rzut oka na dowolne wysypisko, by wiedzieć, że tak naprawdę jesteśmy solidnymi kłamczuszkami w tej dziedzinie.

Trzeba się przyznać, nie nauczono nas tego, śmieci to śmieci, a ich miejscem jest oczywiście śmietnik. Co stanie się z odpadami później, to przecież sprawa gminy, powiatu, miasta. W żywieckim Amfiteatrze Pod Grojcem zainstalowano pojemnik na opakowania plastikowe. Każdy, kto tylko ma ochotę może do niego wrzucić tyle takowych opakowań, ile mu się podoba. Umówmy się, jest środek lata, spożywamy więcej napojów niż zwykle, a one są w większości dostępne w sprzedaży właśnie w takowych opakowaniach.

Miasto Żywiec wspólnie z Grupą Żywiec Zdrój zainicjowało akcję. Ma pomóc, nauczyć i wychować kolejne pokolenia. Czy tego chcemy, czy nie segregacja śmieci nas nie ominie. Jest ich po prostu za dużo i jeśli nie zaczniemy ich przetwarzać dojdzie do tragedii. Zbiórka butelek wpisuje się w zobowiązanie środowiskowe Żywiec Zdrój, zgodnie z którym firma zadeklarowała, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką firma wprowadza na rynek zostanie zebrana i przekazana do recyklingu.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy