Na bezpieczeństwie nie zamierzają oszczędzać

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 26.05.2021 12:02, PAN
840 tys. zł trafi do podmiotów realizujących zadania z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach i nad wodą w ramach dotacji z budżetu województwa śląskiego.

Na bezpieczeństwie nie zamierzają oszczędzać

- Zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą i w górach jest jednym z naszych priorytetów. Chcemy, by mieszkańcy i turyści odwiedzający Śląskie czuli się u nas bezpiecznie, dlatego inwestujemy w sprzęt, który ratuje zdrowie i życie. Dziękuję przedstawicielom GOPR i WOPR za ich ciężką i potrzebną pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie – mówił wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Śląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Katowicach i Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bielsku-Białej, otrzymały wsparcie w wysokości po 170 tys. zł. Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Grupa Jurajska, Kroczyce –158 tys. zł, a Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Grupa Regionalna GOPR Grupa Beskidzka, Szczyrk – 342 tys. zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy