Nie chcą wycinki drzew, pod petycją podpisało się 5000 osób

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 06.06.2019 12:21, red
Nie chcą wycinki drzew, pod petycją podpisało się 5000 osób

Bielszczanie apelują o powstrzymanie wycinki drzew wzdłuż torów kolejowych w centrum Bielska-Białej. W tej sprawie przygotowano petycję pod która podpisało się 5000 osób. Petycja w czwartek zostanie przekazana prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu.

Co ciekawe, to nie prezydent stoi za planowaną wycinką. Mówi, że jej nie popiera.

Wycinkę chce przeprowadzić spółka PKP PLK, która w bielskim ratuszu złożyła wniosek o wycięcie drzew. Prace mają zostać przeprowadzone na przełomie roku. Zdaniem PKP, drzewa stanowią zagrożenie dla przejeżdżających pociągów.

Plan zakłada, że drzewa zostaną wycięte wzdłuż linii kolejowej nr 139 na odcinku od dworca PKP do tunelu przy hotelu President, a także od wylotu tunelu w pobliżu Teatru Polskiego do przejazdu kolejowego na ul. Sempołowskiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy