Nowa dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 03.09.2021 09:00,
Katarzyna Czauderna wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.
Nowa dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej
Od jesieni ubiegłego roku Katarzyna Czauderna kierowała tą placówką jako p.o. dyrektora, po tym jak wypowiedzenie umowy o pracę złożyła Ewa Bachta. Rozpoczynająca się dzisiaj kadencja ma potrwać 6 lat. W konkursie wystartowało 2 kandydatów.

- Największym wyzwaniem jest dla mnie utrzymanie obecnej i pozyskanie nowej kadry medycznej. Z brakiem lekarzy i pielęgniarek boryka się obecnie każdy szpital w kraju, a to kadra gwarantuje prawidłowe działanie placówki i jej rozwój- mówi nowa-stara dyrektor. Dodaje, że ustabilizowania wymaga sytuacja finansowa szpitala.


Bielski szpital dziecięcy to jedyna taka placówka na południu województwa śląskiego. Jak mówi Katarzyna Czauderna trwają starania o poszerzenie działalności całodobowego oddziału psychiatrii dziecięcej.

- Mamy 17 łóżek i są one stale zajęte, funkcjonujemy praktycznie codziennie na dostawkach, potrzeby są ogromne- mówi szefowa „pediatryka”. Dobrą wiadomością jest pozyskanie przez bielski szpital miejsc specjalizacyjnych. Dzięki temu jesienią będzie można przyjąć lekarzy rezydentów, którzy rozpoczną specjalizację z psychiatrii dzieci i młodzieży.

- Daje to nadzieję na zabezpieczenie pracy naszego oddziału w przyszłości, ale też zapewnienie obsługi poradni i oddziału dziennego - cieszy się dyrektor Czauderna. Placówka pozyskała ostatnio 1,5 mln zł z resortu zdrowia na rozszerzenie działalności oddziału psychiatrycznego.

Dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej ma 36 lat, jest specjalistką od zdrowia publicznego, na tym kierunku ukończyła studia magisterskie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Jest też absolwentką studiów podyplomowych z zarządzania zakładami opieki zdrowotnej. Katarzyna Czauderna doskonale zna bielski szpital, ponieważ pracuje w nim od 2007 r. Wcześniej, przez 7 lat była kierownikiem Działu Metodyczno-Organizacyjnego i Statystyki.

źrÓdlo: M.Fritz / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy