Obiekt, którego trzeba zazdrościć

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 30.08.2019 18:10, PAN
Obiekt, którego trzeba zazdrościć
Stadiony lekkoatletyczne to w powiecie bielskim temat wciąż świeży, ale w ostatnich latach podejmowany dość intensywnie. Dostrzegając potrzeby zawodników z dyscyplin innych niż piłka nożna, inwestuje się w przyszłe medale na imprezach rangi mistrzowskiej, tak pożądane pod względem prestiżu i promocji zdrowia. W gminie Bestwina trenują maratończycy, triathloniści i inni, którzy regularne biegi wpisują w kalendarz swoich zajęć.

O szybkości nie mogą zapominać także piłkarze. Kompleks na obiekcie LKS Bestwina oddany dziś do użytku odpowiada na głosy podnoszone od wielu lat na zebraniach, spotkaniach, konsultacjach. 5 kwietnia tego roku podpisano umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki opiewającą na dofinansowanie 50% inwestycji. Całość zawarła się w 800 000 złotych.

Bieżnia wokół bestwińskiego boiska już kiedyś istniała, wykonano ją jednak z tzw. „mączki” i z czasem po prostu zarosła. Obecna, czterystumetrowa, została zbudowana z elastycznego poliuretanu. Posiada cztery tory o szerokości 1,22 m. i prosty, 130 – metrowy odcinek.

Jest ogólnodostępna, już pojawili się na niej pierwsi miłośnicy biegania. Wiceminister sportu, Jan Widera, życzył, by tętniła życiem od rana do wieczora, by stała się kuźnią nowych talentów zdobywających najsłynniejsze światowe areny. Stanowiska do skoku w dal, skoku wzwyż i pchnięcia kulą uzupełniają obiekt, na miejscu znajduje się cała potrzebna infrastruktura: bloki startowe, materace, płotki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy