Ograniczenia przedłużone, egzaminy przesunięte, maseczki obowiązkowe

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Na sygnale, Wiadomości, 09.04.2020 13:44, GM
Rząd podjął nowe decyzje.
Ograniczenia przedłużone, egzaminy przesunięte, maseczki obowiązkowe
- Przedłużamy wszystkie obowiązujące obostrzenia i regulacje - poinformował w czwartek po godzinie 13:00 premier Mateusz Morawiecki.

Od przyszłego czwartku (16 kwietnia) każdy będzie miał obowiązek noszenia maseczki na twarzy w miejscu publicznym.

Do 19 kwietnia przedłużone zostały obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin, zakładów usługowych (m.in. fryzjerzy), limitu osób w sklepach i kościołach

Do 26 kwietnia - zamknięcie szkół i przedszkoli, wstrzymanie ruchu lotniczego międzynarodowego i kolejowego międzynarodowego, sanitarne kontrole graniczne i obowiązkowa kwarantanna.


Do odwołania obowiązują ograniczenia dotyczące imprez masowych.

Później sytuacja będzie analizowana i będą podejmowane kolejne decyzje.

Matury i egzaminy ósmoklasistów zostaną przesunięte - odbędą się prawdopodobnie pod koniec czerwca. Dokładne terminy zostaną - jak powiedział premier - wyznaczone 3 tygodnie wcześniej.

Do 3 maja prowadzone będą kontrole graniczne.

Zdaniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, gdyby nie te dotychczas obowiązujące restrykcje, to obecnie w Polsce zamiast 5 tys. zakażonych, chorowałoby nawet 20-30 tys. osób.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy