Pełna sala na spotkaniu z Szymonem Hołownią [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 10.01.2020 23:59, PG
Hołownia przedstawił swój pomysł na Polskę i odpowiadał na pytania widowni. Na spotkanie z nim przyszło prawie 400 osób.
Pełna sala na spotkaniu z Szymonem Hołownią [FOTO]

W piątek (10.01.) wieczorem w auli wykładowej Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku – Białej odbyło się spotkanie z Szymonem Hołownią, kandydatem na kandydata na Prezydenta Polski, które poprowadził przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku - Białej Janusz Okrzesik.

Na spotkanie z cyklu #RozmowyPolaków przyszło prawie 400 osób. Na początku Sz. Hołownia krótko przedstawił swój plan, jaki ma na Polskę. Zadeklarował, że jest kandydatem bezpartyjnym i zdecydowanie obywatelskim. Poważne sprawy przeplatane były specyficznymi żartami, z których Sz. Hołownia jest znany. Taki przekaz z uwzględnieniem poczucia humoru bardzo podobał się widowni.

Sporo było pytań od publiczności. Między innymi padło pytanie o to, jak Sz. Hołownia widzi rolę Episkopatu w Polsce. Hołownia odpowiedział, że jego zdaniem powinien nastąpić rozdział Kościoła od państwa, co byłoby dobre dla obu stron. Proponuje też modlitwę międzywyznaniową podczas uroczystości państwowych.

Mowa była także o zmianach klimatu, służbie zdrowia i transferach socjalnych. Zadawano pytania o działania obecnego prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie sądownictwa. Sz. Hołownia uważa, że A. Duda ewidentnie złamał konstytucję ale nie podałby go do Trybunału Stanu. Uważa, że najlepszą karą dla niego będą przegrane wybory.

Szymon Hołownia jest też za utrzymaniem obecnego kompromisu w sprawie aborcji oraz za ustanowieniem związków partnerskich. Jednak na małżeństwa homoseksualne oraz adopcje przez nich dzieci nie wyraża zgody.

Pod koniec spotkania Szymon Hołownia zachęcał do wspierania go w kampanii poprzez zostanie wolontariuszem. Bowiem żeby zostać kandydatem na Prezydenta RP Sz. Hołownia musi zebrać 100 tys. podpisów wśród obywateli. Hołownia zachęcał też do wsparcia jego kampanii prezydenckiej finansowo.

Na sam koniec Sz. Hołownia podpisywał też książki i robił pamiątkowe selfie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama