Pomogą czernichowskiej placówce?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 18.04.2020 09:01, PAN
Pomogą czernichowskiej placówce?

O kryzysie w Domu Pomocy Społecznej w Bochni mówiła cała Polska. Sytuacja była dramatyczna, na szczęście dzięki współpracy Starosty Bocheńskiego z dyrekcją DPS i ratownikami, którzy wprowadzili w bocheńskiej placówce odpowiednie procedury, sytuację udało się ustabilizować.

Teraz Powiat Żywiecki stoi przed ogromnym wyzwaniem związanym z niepokojącymi prognozami dotyczącymi rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem na terenie Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem” w Czernichowie. Na szczęście dyrekcja ośrodka w Czernichowie, otrzymała propozycję nieodpłatnej współpracy ze Zintegrowaną Służbą Ratowniczą, której personel wspólnie z zespołem Szpitala Powiatowego w Bochni wdrażał procedury walki z koronawirusem na terenie bocheńskiego DPS.

Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, że placówka w Czernichowie jest już po wstępnej lustracji ośrodka przez personel ze Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

- Potwierdzam informację, że jeden z naszych zespołów na zlecenie dyrekcji placówki, dokonał przeglądu terenu ośrodka pod kątem wdrożenia procedur na wypadek wystąpienia ogniska koronawirusa w czernichowskim Ośrodku Opiekuńczo Leczniczym. Swoje uwagi i spostrzeżenia zawarliśmy w piśmie, które zostało wysłane do dyrekcji ośrodka i wiadomości Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żywcu. W chwili obecnej czekamy na decyzję dyrekcji, odnośnie podjęcia z nami ewentualnej współpracy i wdrożenia procedur, które w przypadku potwierdzenia zakażeń wśród pacjentów i personelu, pomogą usprawnić funkcjonowanie placówki - mówi Dawid Burzacki, koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej .

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy