Porozumienie, które ułatwia sprawę uczniom

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 28.08.2019 13:43, PAN
Porozumienie, które ułatwia sprawę uczniom
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa i dostosowania rozkładu jazdy autobusów do godzin zajęć dydaktycznych w poszczególnych szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Żywiecki.

W związku z powyższym Starosta Żywiecki wystąpił z wnioskiem do Burmistrza i Rady Miejskiej w Żywcu o zmianę uchwały Rady Miasta w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Miasta Żywca. Zaproponowane przez Starostę Żywieckiego zmiany polegają na udostępnieniu przewoźnikom wykonującym zbiorowy transport publiczny na terenie Powiatu Żywieckiego korzystania z przystanków przy Al. Piłsudskiego (przy budynku Policji) oraz ul. Komonieckiego („targowica” stacja CPN).

Starosta w swoim wniosku podkreślił, iż ważnym aspektem jest również zniesienie ograniczenia godzinowego zatrzymywania się na przystankach Żywiec ul. Grunwaldzka przy Zespole Szkół Technicznych i Leśnych oraz w Moszczanicy przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących ze względu na wydłużony czas zajęć lekcyjnych.

W odpowiedzi na skierowany wniosek Rada Miasta Żywca w dniu 26 sierpnia wprowadziła stosowne zmiany do uchwały zezwalając na korzystanie przez przewoźników z przystanków, na zasadach zaproponowanych przez Starostę Żywieckiego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy