Poseł z Bielska-Białej nowym ministrem rolnictwa

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 30.09.2020 15:50,
Grzegorz Puda, poseł PiS z Bielska-Białej, został nowym ministrem rolnictwa.
Poseł z Bielska-Białej nowym ministrem rolnictwa
Nominację ogłosił w środę (30.09) premier Mateusz Morawieckim. 38-letni Grzegorz Puda zastąpi na stanowisku ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

G. Puda w latach 2010 - 2015 był radnym Rady Miasta Bielska-Białej. Posłem jest od jesieni 2015 roku. Od ponad roku jest wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, a wcześniej był wiceministrem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.


W swoim ostatnim oświadczeniu majątkowym G. Puda napisał, że posiada zasoby pieniężne w kwocie 162 tys. zł: 70,5 tys. zł z tej kwoty to pożyczka na zakup nieruchomości z domem w budowie wzięta od osoby fizycznej.

G. Puda wpisał także w oświadczeniu, że posiada dwa samochody, a także łódź typu "Mors".

Opisane w oświadczeniu uposażenie poselskie Grzegorz Pudy w 2019 roku wyniosło 52.543,95 zł, dochód z diety parlamentarnej to 30 062,4 zł. Z pracy w resorcie inwestycji i rozwoju otrzymał 62 578,42 zł, a z tytułu swoich zajęć dydaktycznych - 3,6 tys. zł. Do oświadczenia wpisał też limit na podróże zagraniczne wynoszący 372,4 zł.

foto: facebook.com/Posel.Puda

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy