Powiat bielski najlepszy w województwie śląskim

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 05.04.2019 08:43, PAN
Powiat bielski najlepszy w województwie śląskim

W Warszawie zakończyło się Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich pod przewodnictwem prezesa, jednocześnie starosty bielskiego Andrzeja Płonki.

Głównym powodem zebrania była celebracja jubileuszu XX-lecia powiatów w Polsce. Rzeczpospolita była zawsze podzielona na powiaty, z wyjątkiem czasów PRL, gdy utworzono 49 województw, w tym zresztą bielsko-bialskie. Podczas uroczystej gali wyróżniono najlepsze powiaty w rankingu za 2018 rok. Bielski powiat ma się czym pochwalić, bo zajął czwarte miejsce w kraju, a w województwie śląskim nie miał konkurencji.

W porządku obrad znalazły się takie punkty jak sprawozdanie z wykonania budżetu ZPPP za rok 2018, uchwała dotycząca wysokości i terminu płatności składek członkowskich, projekt budżetu na rok bieżący, założenia programowe Związku, zmiany Statutu i Strategia Narodowego Funduszu Zdrowia na lata 2019 - 2023.

Rola powiatów w naszym kraju jest nie do przeceniania, choć znajdują się politycy, którzy chcą likwidacji tego szczebla administracyjnego. Oprócz roli historycznej, o której wspominaliśmy na wstępie, powiaty zajmują się utrzymaniem dróg, często o bardzo ważnym znaczeniu gospodarczym, ochroną zabytków, utrzymaniem szkół, odpowiadają za transport kolejowy, autobusowy oraz realizują programy pomocy społecznej i prorodzinnej i utrzymują też dobra kultury i sportu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy