Protesty przed sądami. Zgromadzeni nie chcą ustawy PiS-u [wideo]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 19.12.2019 12:04, ap, foto: Andrzej Kłapcia/ Obywatele Bielska-Białe
Wieczorem przed sądami w Bielsku-Białej i Żywcu odbyły się protesty polityczne w obronie wolnych sądów. Pikietujący uczestnicy sprzeciwiają się tzw. ustawie kagańcowej.
Protesty przed sądami. Zgromadzeni nie chcą ustawy PiS-u [wideo]
W Środę (18.12) w wielu miastach w Polsce odbyły się protesty w obronie niezależności polskiego sądownictwa.

Pikiety pod hasłem „DZIŚ SĘDZIOWIE – jutro Ty!” odbyły się także w naszym regionie. Zorganizowane zostały przez grupę Obywatele Bielska-Białej.Przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej oraz Sądem Rejonowym w Żywcu zgromadzili się przeciwnicy tzw. ustawy kagańcowej. Przedstawiony przez Prawo i Sprawiedliwość projekt ustawy ma na celu usprawnienie pracy sędziów.

Protestujący wskazują jednak, że ustawa to nic innego, jak próba podporządkowania pracy sędziów pod obecną władzę.

- Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której sędziowie karani będą za działalność polityczną lub niepodporządkowanie się przełożonym. To wbrew prawu Unii Europejskiej. Chcemy wolnych sądów! - mówi jedna z uczestniczek protestu w Bielsku-Białej.


[OBRAZ1]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy