Przedsiębiorcy wynajmujący miejskie lokale zapłacą mniej za czynsz

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 20.04.2020 12:15, PG
Taka jest propozycja prezydenta.
Przedsiębiorcy wynajmujący miejskie lokale zapłacą mniej za czynsz

Prezydent Bielska - Białek podjął decyzję o wydłużeniu terminu płatności oraz obniżeniu czynszów dla przedsiębiorców najmujących lokale użytkowe stanowiące własność miasta.

O zmianę warunków umowy mogą ubiegać się przedsiębiorcy najmujący lokale użytkowe od miasta na podstawie obowiązującej umowy najmu, których przychody w najmowanym lokalu spadły o więcej niż 30 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca w poprzednim roku. Jeżeli najemca nie osiągnął przychodu w analogicznym miesiącu roku poprzedniego, przychód za miesiąc, którego dotyczy wniosek, porównuje się do średniego miesięcznego przychodu z trzech pełnych miesięcy prowadzenia działalności, poprzedzających wprowadzenie stanu epidemii, obejmujących okres od grudnia 2019 roku do lutego 2020 r. W przypadku braku możliwości określenia przychodu w określony powyżej sposób, decyzję o zmianie warunków umowy podejmuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Więcej na ten temat na stronie ZGM: link

Plakat - obniżka czynszu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy