Reksio z billboardów będzie zachęcał do zostania w Bielsku na dłużej

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 27.07.2020 15:00, PG
Reksio to bez wątpienia najpopularniejszy polski piesek
Reksio z billboardów będzie zachęcał do zostania w Bielsku na dłużej

We wtorek (28.07.) billboardy z Reksiem – sympatycznym bohaterem kreskówek z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych - zawisną na dwóch wielkoformatowych nośnikach reklamowych, których właścicielem jest miasto Bielsko-Biała.

Reksio to bez wątpienia najpopularniejszy polski piesek. Od 53 lat wiedzie szczęśliwe życie w Bielsku-Białej. Mieszka – co dzisiaj coraz rzadsze – w budzie przy domu swoich opiekunów. Potrafi stawać na tylnych łapkach, rozmawia z ludźmi, zwierzętami, a nawet kosmitami. Jest grzeczny i uprzejmy dla wszystkich. Bardzo lubi swoje miasto, dlatego też postanowił udzielić wizerunku na potrzeby niekomercyjnej akcji, której celem jest… wywołanie uśmiechu i zachęcenie przejeżdżających turystów do dłuższego zatrzymania się w Bielsku-Białej.
Tym, którzy nie pamiętają, przypominamy, że Reksio stworzony został przez Lechosława Marszałka, wybitnego twórcę ze Studia Filmów Rysunkowych. Pierwowzorem bohaterskiego pieska była natomiast Trola – suczka rasy terier ostrowłosy należąca do reżysera. Łącznie w latach 1967-1990 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej powstało 65 odcinków z przygodami Reksia.

baner


źródło: UM w Bielsku - Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy