Remont trasy potrwa do 2021 roku, potem pociągi pojadą szybciej

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 05.04.2019 17:55, PAN
Remont trasy potrwa do 2021 roku, potem pociągi pojadą szybciej
Jednym z ośmiu projektów, na które Polska otrzymała wsparcie z Unii Europejskiej są prace na odcinku kolejowym nr 93 Trzebinia - Oświęcim - Czechowice-Dziedzice. Wartość inwestycji zamyka się w kwocie miliarda złotych, dofinansowanie z UE wyniesie 686,5 mln zł,

Projekt zakłada usprawnienie prowadzenia ruchu w ciągu linii kolejowej nr 93 oraz jej dostosowanie do wymogów interoperacyjności transeuropejskiego systemu kolejowego wchodzącej w skład transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T). Odcinki objęte inwestycją przebiegają przez województwa małopolskie i śląskie. Inwestycja obejmuje gminy: Trzebinia, Chrzanów, Libiąż, Chełmek, Oświęcim, Brzeszcze, Wilamowice, Bestwina, Czechowice-Dziedzice.

Przewiduje się: modernizację 3 stacji i 7 przystanków osobowych, przebudowę 8 mostów i 17 wiaduktów, przebudowę 3 przejść dla pieszych.Na odcinku Oświęcim – Czechowice-Dziedzice – prace rehabilitacyjne mające na celu przywrócenie pierwotnych parametrów konstrukcyjnych linii kolejowej oraz wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych, a na stacji Oświęcim – korektę układu torowego i dostosowanie urządzeń srk i infrastruktury technicznej pozostałych branż. Projekt będzie realizowany do końca 2021 roku.

O tym jak ważne są kolejowe inwestycje przekonać się można uczęszczając trasą z Bielska-Białej do Zwardonia. Tam dzięki pracom skrócił się czas przejazdu, który odbywa się w niezwykle komfortowych warunkach i z tego środka transportu korzysta wiele osób dojeżdżających do pracy i szkół.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy