Robert Biedroń w Czechowicach-Dziedzicach

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 03.03.2020 07:00, foto: archiwum
Kampania przed wyborami prezydenckimi coraz bardziej się rozkręca.
Robert Biedroń w Czechowicach-Dziedzicach

5 marca między 13:30 a 14:10 na placu Wolności Robert Biedroń spotka się z mieszkańcami Czechowic-Dziedzic

Robert Biedroń to były prezydent Słupska oraz współzałożyciel Kampanii Przeciwko Homofobii i partii Wiosna. Jest także kandydatem Lewicy na prezydenta Polski. W swojej kampanii stawia na rozwój mniejszych miejscowości, zaniedbywanych przez władze centralne.

Biedroń proponuje by niektóre urzędy przenieść z Warszawy do małych i średnich miastach. Wśród jego postulatów znajdziemy także 50 mld zł rocznie inwestycji w samorządach oraz kolej w każdym powiecie i autobus w każdej gminie. W trakcie spotkania poruszony zostanie temat odwlekanego remontu zabytkowego dworca, przebudowy skrzyżowań na DK1 oraz odmowy ustanowienia stacji pomiaru czystości powietrza przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Na początku lutego Lewica zgłosiła przygotowaną przez posła Przemysława Koperskiego poprawkę do budżetu zabezpieczającą 28,5 mln zł na remont dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach, który w Programie Inwestycji Dworcowych nadal jest na etapie przetargu na projektowanie. Poprawkę odrzucono głosami Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei w sprawie umiejscowienia stacji pomiaru GIOŚ poseł Koperski wystosował interpelację do Ministra Klimatu, wspierając działania Alarmu Smogowego z Czechowic-Dziedzic.

Opracowanie: zespołu biura poselskiego Przemysława Koperskiego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy