Są ze sobą od pół wieku!

Region, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 15.08.2019 10:30, PAN
Są ze sobą od pół wieku!

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Żywcu odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Ten wyjątkowy dzień Złotych Godów świętowało aż 13 par z terenu miasta:

Państwo :Danuta i Andrzej Biernat Zdzisława i Edward Borak, Maria i Eugeniusz Bryś, Teresa i Jan Gruszeccy, Maria i Stanisław Kłusak, Bernardyna i Józef Kramarczyk, Halina i Jerzy Luter, Maria i Jan Łuczak ,Elżbieta i Antoni Miska, Maria i Krzysztof Polewczyk, Jadwiga i Jan Pytlarz, Anna i Adam Syjota oraz Małgorzata i Paweł Szczepanik odebrało z rąd burmistrza Antoniego Szlagora specjalne medale przyznane przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Akt dekoracji będzie niejako oficjalnym przypieczętowaniem prawdy o wzorze Waszego małżeństwa dla innych, a równocześnie wyrazem nadziei, że nadal będziecie służyć swym przykładem i doświadczeniem dla dobra przyszłych pokoleń. Pozwólcie jednak, zanim nastąpi ten podniosły akt dekoracji, że najpierw podziękuję Wam w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wszystko, czego dokonaliście w życiu. Za Waszą miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, za dobre wychowanie dzieci i noce przy nich nieprzespane, za przykład życia, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na Waszej skroni - powiedział burmistrz Żywca.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy