Samorządowcy połączyli siły. Powstanie Aglomeracja Beskidzka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 20.09.2019 15:04, red
Samorządowcy połączyli siły. Powstanie Aglomeracja Beskidzka
Zdaniem wielu samorządowców, Bielsko-Biała i okolice wiele straciły na likwidacji województwa bielskiego po ostatniej reformie administracyjnej kraju. Chodzi nie tylko o prestiż, ale i pieniądze na inwestycje. Dawne województwo bielskie zostało podzielone pomiędzy Katowice i Kraków, które pozostały stolicami województw.

Teraz samorządowcy z aż 41 samorządów z tzw. subregionu południowego województwa śląskiego postanowili połączyć siły. Chcą powołania stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka. To ma być forum współpracy podbeskidzkich gmin i powiatów.

Ma pomoc m.in. w staraniach o unijne dotacja na wielkie inwestycje infrastrukturalne. Siedziba Aglomeracji Beskidzkiej ma znajdować się w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy