Setki milionów na drogi wojewódzkie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 06.09.2019 12:20, PAN
Setki milionów na drogi wojewódzkie
Ponad 581 mln zł trafi na przebudowę dróg wojewódzkich. Umowy zawarte między Zarządem Dróg Wojewódzkich i wykonawcami podpisano w trakcie konferencji zorganizowanej na Drodze Wojewódzkiej 933. W wydarzeniu uczestniczył premier RP Mateusz Morawiecki oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

- Przedstawiany Fundusz Dróg Samorządowych, można by nazwać funduszem poprawy jakości życia, komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców mniejszych miejscowości, średnich miejscowości i mieszkańców wiosek polskich – powiedział premier - Kładziemy ogromny nacisk nie tylko na to, żeby drogi były zmodernizowane, ale również żeby były to drogi bezpieczniejsze, żeby były pobocza, ronda, przejścia dla pieszych, żeby również były światła ruchu drogowego. Tego typu inwestycje zwiększą poziom bezpieczeństwa na drogach. Dla nas to jest cały kompleksowy program zwiększenie bezpieczeństwa na drogach – dodał Mateusz Morawiecki.

W efekcie przebudowane zostaną trzy drogi. DW 933 na odcinku od Wodzisławia Śląskiego do Jastrzębia-Zdroju i od Pawłowic do Pszczyny oraz DW 791 na odcinku od skrzyżowania z DW 1 do skrzyżowania z DK 78 zostaną dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Natomiast przebudowa DW 935 od Raciborza do skrzyżowania z DW 933 w Rzuchowie to inwestycja realizowana ze środków budżetowych Województwa Śląskiego.

Umowy na przebudowę DW 933 i DW 791 kończą listę zadań dofinansowywanych z Unii Europejskiej w ramach obecnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020. Warto przypomnieć, że dotychczas ZDW w Katowicach zrealizował pięć inwestycji finansowanych z RPO. Obecnie realizowane są inwestycje, które otrzymały dofinansowanie w drugim naborze obecnej perspektywy budżetowej, m.in. budowa obwodnicy Buczkowic. Jasne też jest, że Podbeskidzie i Żywiecczyzna od lat nie są rozpieszczane jeśli chodzi o inwestycje drogowe, choć ich stan się poprawia, to w innych regionach jakoś szybciej z postępem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy