Smutny obraz lokalnej polityki. PiS go wykluczył, bo...

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 19.06.2019 10:30, PAN
Smutny obraz lokalnej polityki. PiS go wykluczył, bo...
Roman Matyja winien być dla Prawa i Sprawiedliwości skarbem, a został właśnie wykluczony z klubu radnych tej partii. Od decyzji nie zamierza się odwoływać, więc może też zostać usunięty z partii. To byłaby dla PiS strata, bo Matyja zna się na finansach i choć właśnie ta wiedza go zgubiła, to do listy jego atutów należy dodać, doświadczenie w pracy samorządowca i aktywność w pracy radnego.


O co więc poszło? Zgodnie z nowym prawem włodarze miast i gmin muszą uzyskać absolutorium od rad, a jeśli go nie uzyskają dwukrotnie, to możliwie jest rozpisanie referendum za odwołaniem sternika lokalnej społeczności. Takie też głosowanie odbyło się na ostatniej Radzie Miasta Bielska-Białej. Matyja zna dobrze budżet swojego miasta i choć jest w opozycji do burmistrza Jarosława Klimaszewskiego nie poszedł drogą swoich partyjnych kolegów, którzy wstrzymali się od głosu, tylko poparł burmistrza uznając, ze skoro miejska kasa pęka w szwach, to nie można inaczej. Warto dodać, że nawet gdyby tego nie zrobił, to i tak Klimaszewski absolutorium by dostał.

Poszło o zasadę, że jeśli klub zdecydował się wstrzymać od głosu, to inna decyzja jest recydywą, a ta musi nieść za sobą konsekwencję. Sprawa jest trudna dla obu stron. Matyja broni swej decyzji, ale do konkurencji iść nie chce, wolałby dalej pracować dla PiS, który jednak jakoś ukarać go musi. Wszystko wskazuje więc na to, że zostanie jak jest, Matyja będzie radnym niezrzeszonym, głosować będzie zgodnie ze swoim sumieniem, czyli tak jak winien to czynić, a polityczna zemsta nastąpi, gdy ustalane będą kolejne listy wyborcze.

na zdjęciu: Roman Matyja (pierwszy od lewej w górnym rzędzie) jeszcze z kolegami z PiS

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy