Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej ma nowego dyrektora

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 12.07.2019 17:49, red
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej ma nowego dyrektora

Nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej została Sabina Bigos-Jaworowska. Decyzję podjął zarząd województwa śląskiego. Nowa dyrektor zastąpi Ryszarda Batyckiego, który kierował szpitalem od 1998 roku.

Sabina Bigos-Jaworowska do czerwca tego roku, przez 18 lat, była dyrektorem Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Zrezygnowała tam ze stanowiska.

Zgodnie z uchwałą władz województwa nowa dyrektor podjąć ma pracę w bielskim szpitalu od 1 sierpnia. Została powołana na 6 lat.

Jak pisał portal oko.press Sabina Bigos-Jaworowska to koleżanka Beaty Szydło. W ostatnich latach oprócz stanowiska dyrektora szpitala w Oświęcimiu zasiadała m.in. nadzorczej przejętego przez państwo Banku Pekao SA i w radzie nadzorczej państwowej spółki PL.2012+

Od jesieni 2018 roku województwem śląskim rządzi PiS. PiS przegrał natomiast wybory do rady Powiatu Oświęcimskiego, a to pod powiat oświęcimskim podlega szpital w Oświęcimu - dotychczasowe miejsce pracy nowej pani dyrektor bielskiego szpitala.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama