Szykuje się duża inwestycje w oświacie

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Sport, Gospodarka, Wiadomości, 29.01.2020 14:00, ap
Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej przygotowuje się do inwestycji, która posłużyć ma przyszłym mistrzom sportu. - Przetarg ogłosimy wkrótce - zapowiada Dorota Nikiel, członek Zarządu Powiatu Bielskiego.
Szykuje się duża inwestycje w oświacie
Szkoła i internat Powiatowego Zespołu Placówek - Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach przejdą termomodernizację. W ramach jednej inwestycji prowadzonej przez bielskie Starostwo Powiatowe podobne prace odbędą się także w budynku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Czechowicach-Dziedzicach.Szczyrkowski SMS im. Polskich Olimpijczyków kształci młodzież w sportach zimowych. Po 20 latach działalności może pochwalić się 16 olimpijczykami! Oprócz skoczków narciarskich placówka kształci także w: biegach narciarskich, kombinacji norweskiej i konkurencjach alpejskich.

W szkole w Buczkowicach zostaną ocieplone ściany i dach, wymienione zostaną drzwi zewnętrzne. W drugim obiekcie pojawi się nowych dach, który także zostanie ocieplony.

- Zależało nam przede wszystkim na modernizacji kotłowni, żeby z ogrzewania węglowego przejść na gazowe. Funkcjonująca tam od września zeszłego roku nowa hala sportowa ma już instalację gazową - - mówi Dorota Nikiel.

W budynkach w Buczkowicach już od 70-tych lat działała szkoła leśna, a potem szkolne schronisko młodzieżowe. Praktycznie od 2006 r. nie było tam większego remontu.

Oszczędniej i przyjaźniej dla środowiska naturalnego będzie także po remoncie w sali gimnastycznej przy ul. Krasińskiego w Czechowicach-Dziedzicach, z której korzystają głównie uczniowie L.O. im. M. Skłodowskiej- Curie. Tam także ocieplą ściany i dach, zmodernizowane zostaną elementy systemu grzewczego.

Na inwestycję pozyskane zostały środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szacunkowy koszt całości to 900 tys. zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy