Taki jubileusz zdarza się tylko raz

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 21.07.2019 12:00, PAN
Taki jubileusz zdarza się tylko raz
Żywieccy policjanci obchodzili jubileusz 100-lecia Policji Państwowej - powołanej ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 roku.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: parlamentarzyści, Wicewojewoda Śląski, przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Żywcu, wójtowie gmin, przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego i Terenowego NSZZ Policjantów, komendanci ościennych jednostek policji, straży miejskiej, straży pożarnej oraz przedstawiciele innych służb mundurowych.

Uroczystość rozpoczęto od odsłonięcia tablicy pamiątkowej Józefa Szczepanika, policjanta Policji Państwowej, Komendanta Posterunku Policji Państwowej w Zabłociu, który zginął śmiercią tragiczną na posterunku w dniu 1 września 1939 roku. Uroczystość połączona była z nadaniem jego imienia Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.


Po nabożeństwie odprawionym w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu odbyła się część oficjalna. Na dziedzińcu Starego Zamku wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, a także wyróżnienia przyznane przez władze samorządowe. W tym roku na wyższe stopnie awansowało ponad 40 policjantów z żywieckiej komendy. Uroczystość była również okazją do wyróżnienia pracowników cywilnych policji szczególnie zaangażowanych w swoją pracę.

Starosta Żywiecki wraz z Wicestarostą oraz Przewodniczącym Rady Powiatu wręczyli wyróżnionym policjantom za wzorową pracę, w imieniu Zarządu Powiatu - symboliczne upominki.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy