W Bielsku-Białej powstał ośrodek wsparcia dla obcokrajowców

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 15.05.2019 18:29, INFORMACJA PRASOWA
W Bielsku-Białej powstał ośrodek wsparcia dla obcokrajowców
Dzięki inicjatywie i wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Bielska-Białej w Bielsku-Białej rozpoczyna funkcjonowanie Ośrodek Integracji Obcokrajowców “myBB”. Jego celem jest wsparcie informacyjne obcokrajowców oraz organizacja różnych przedsięwzięć na rzecz integracji ze społecznością lokalną.

Za organizację i prowadzenie Ośrodka na rzecz integracji obcokrajowców, zamieszkujących miasto Bielsko-Biała w okresie pilotażowym maj-grudzień br. odpowiedzialne jest Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

- Zamierzamy stworzyć system wsparcia i poradnictwa dla osób przybyłych do Bielska-Białej z zagranicy w celu ułatwienia im zadomowienia się w mieście i przystosowania do nowych warunków życia. Zadanie pilotażowe będzie szansą na zebranie pod koniec roku pełniejszych informacji o potrzebach i problemach zarówno obcokrajowców, jak i dotychczasowych mieszkańców Miasta - mówi Grażyna Staniszewska, Przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

- Uruchomienie Ośrodka jest kolejną odpowiedzią Urzędu Miasta oraz naszego Towarzystwa na potrzeby zwiększającej się z miesiąca na miesiąc grupy obcokrajowców, która przyjeżdża do Bielska-Białej ze względu na możliwość podjęcia pracy lub studiów, lecz często z uwagi na trudności językowe, brak dostępu do informacji oraz brak dostępu do bezpłatnego wsparcia formalno-prawnego czy psychologicznego, jest pozbawiona możliwości aktywnego udziału w życiu miasta, przez co czuje się obco - dodaje. G. Staniszewska.

Korzystanie przez obcokrajowców i mieszkańców miasta z bezpłatnej pomocy i doradztwa Ośrodka Integracji Obcokraowców “myBB” będzie wyjątkową okazją zwiększenia pewności siebie, poprawy motywacji do pracy i działań na rzecz miasta i jego mieszkańców.

CO KONKRETNIE I GDZIE?

W ramach Ośrodka Integracji “myBB”, który funkcjonuje od maja br. w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia przy ul. Krasińskiego 5a/10, obcokrajowcy i mieszkańcy będą moli uzyskać wparcie m.in.:

- z formalnościami i wyzwaniami życia codziennego
- w kontaktach z urzędami, pracodawcami, placówkami służby zdrowia i oświaty

Ośrodek jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 18:00


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy