W parkomatach zapłacimy za postój od września

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 25.08.2019 19:54, PAN
W parkomatach zapłacimy za postój od września

W Strefie Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej rozpoczął się montaż 55 nowoczesnych parkomatów solarnych, które zaczną funkcjonować z początkiem września br. Parkomaty wyposażone są m.in. w 7 calowy kolorowy ekran, klawiaturę alfanumeryczną, czytnik kart płatniczych (stykowy i bezstykowy – zbliżeniowy), skaner kodów kreskowych QR (ułatwiający dokonywanie transakcji). Urządzenia zasilane są autonomicznym układem złożonym z baterii solarnej oraz akumulatora.

Od września br. kierowcy będą zobowiązani do wnoszenia opłaty w parkomacie za postój – niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu, bądź za pomocą aplikacji mobilnej. Kierowcy, którzy nie uiszczą opłaty za postój – nie będą już mogli zrobić tego w terminie 14 dni (jak było to do tej pory).

Naliczenie opłaty dodatkowej przez kontrolera nastąpi niezwłocznie po stwierdzeniu faktu postoju pojazdu bez wniesionej opłaty parkingowej. Ponadto nie będzie możliwe dokonywanie opłaty za parkowanie u inkasentów parkingowych, przelewem bankowym bądź w kasie MZD. Parkomaty zostają także zaprogramowane do prezentacji informacji turystycznej (o atrakcjach Bielska-Białej).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy