W Żywcu powstanie spalarnia śmieci? Rośnie napięcie na linii starosta-burmistrz

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 19.10.2019 10:45, ap
Atmosfera w Żywcu gęstnieje! Starosta na oficjalnej stronie opublikował ankietę. Burmistrz zapowiada pójście z nią do sądu. Wszystko za sprawą pytań dotyczących budowy spalarni śmieci w mieście.
W Żywcu powstanie spalarnia śmieci? Rośnie napięcie na linii starosta-burmistrz

Kontrowersyjna ankieta na stronie starostwa

Coraz głośniej w Żywcu mówi się o planach budowy spalarni śmieci. Stowarzyszenie Żywiec Nasza Przyszłość zachęca mieszkańców do wypełnienia ankiety, a tym samym do bojkotu tej inwestycji.

Starosta Żywiecki Andrzej Kalata wsparł niezadowolone z pomysłu osoby i na oficjalnej stronie starostwa także opublikował ankietę.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa będącego przeciwko budowie ciepłowni/spalarni w Żywcu i działając konsekwentnie po opublikowaniu apelu przeciwko budowie ciepłowni/spalarni, pod którym podpisali się Radni Powiatu Żywieckiego, udostępniamy niniejszą ankietę i prosimy o jej wypełnienie - napisał Andrzej Kalata.Sensacyjne pytania w ankiecie

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie treść sondażu. Ankieta zawiera 5 pytań w tym m.in. „ Czy wiesz, że Burmistrz Miasta promuje budowę spalarni śmieci na terenie miasta Żywca?" i „ Czy uważasz, że Burmistrz nie rezygnując z budowy spalarni, powinien zostać odwołany?". Takie pytania bezpośrednio atakują Antoniego Szlagora.

Burmistrz Żywca ripostuje

Antoni Szlagor nie zostawia sprawy bez odpowiedzi. Burmistrz zaprzecza planom budowy spalarni. Twierdzi, że plany dotyczą budowy ciepłowni na paliwo RDF i biomasę.

Włodarz Żywca uważa, że to polityczny atak przeciwników, przegranych w wyborach samorządowych. Zwraca uwagę na fakt, że gdyby chodziło o zdrowie mieszkańców, ankieta nie zawierałaby pytań personalnych. Dziwi go postępowanie starosty żywieckiego.

- Skandalicznym jest dla mnie udostępnienie wspomnianej ankiety przez stronę internetową Starostwa Powiatowego w Żywcu, a sygnowanej przez starostę Andrzeja Kalatę. Pytanie na stronie Starostwa Powiatowego, o to, czy należy odwołać burmistrza, jest oburzające. Zastanawiam się nad reakcją Pana Starosty, gdybym na oficjalnej stronie internetowej miasta Żywca zadał pytanie: „Czy w związku z dramatyczną sytuacją Szpitala Powiatowego w Żywcu i jego rosnącym zadłużeniem, należałoby odwołać Starostę Żywieckiego i Radę Powiatu?” - napisał ostro Antoni Szlagor.

Burmistrz zapowiedział, że sprawy tak nie zostawi i skieruje ją na drogą sądową.

Ankietę znajdziecie tutaj.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy